Teras Yalıtımı

Yalıtım konusu gün geçtikçe önem kazanan ve gün geçtikçe gelişen bir alandır. Teknolojik ilerlemeler ile yalıtım alanında ilerlemeler kaydedilmektedir. Yalıtım alanında son yıllarda önem kazanan konulardan birisi de teras yalıtımı konusudur.
Teraslarda su yalıtımı konusu en önemli konulardan birisidir. Eğimli teraslarda bir nebze daha kolay su yalıtımı yapılabilmektedir ancak düz teraslarda su yalıtımı daha zor olmaktadır. Düz teraslarda su ve kar yalıtımı uzun sürebilmektedir. Teraslar için en çok kullanılan su yalıtım malzemesi membranlardır. 
Terasların zeminleri genel olarak seramik olarak kaplanmaktadır. Bu seramik kaplamalar tek başına su yalıtımı sağlamazlar. Teraslarda su yalıtımı için seramik zemin altına öncelikle su yalıtım membranları uygulanmalıdır. Bu membranlar 2 kat olacak şekilde uygulanırsa, sağlam ve uzun ömürlü bir su yalıtımı sağlarlar. Bu membranlar beton üzerine astar atıldıktan sonra, ısıtılarak uygulanmaktadır. Bu yöntem uygulanırken yapılan en büyük hata, membranların yeterince ısıtılmamasıdır. Bu hata sonucunda membranlar tam olarak uygulanamaz ve sert hava şartlarında açılabilir.


Teraslarda su yalıtımı için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları oluklu levhalar, kiremit görünümlü oluklu levhalar, asfalt şıngıllar, oluklu levhalar, trapez levhalar, metal kiremitler, beton kiremitler gibi çok fazla çeşit bulunmaktadır.
Bu yöntemler, su yalıtımının uygulanacağı çatının yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliğe göre, uzmanlardan en uygun öneriyi alabilir, çatınıza en dayanıklı yalıtımın nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Teraslarda ısı yalıtımı ise genellikle su yalıtımı için uygulanan membranların en alt katmanına bir buhar kesici katman uygulayarak yapılmaktadır. Çatınızın yapısına ve şekline göre, bir uzmana danışarak çatınızın ısı yalıtımının en iyi nasıl yapılabileceği hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Çatıların yapılarına göre, teras ısı yalıtımı için kullanılan yöntemler ve malzemeler de farklılıklar gösterebilmektedir.

Teras su yalıtımı için zemin hazırlığı çok önemlidir Karolara su yalıtımı uygularken, karoların üzerindeki parlak tabakayı silici ile silin, zemini temizleyin ve astar uygulamasına hazırlanın. Temiz zemine 0,250-0,300 gr / m2 arasında solventsiz epoksi astar uygulayın. Astarın kuruması ortalama 6 saat sürer. Astar kuruduktan sonra poliüre, yüksek voltajlı mobil yalıtım aracı ile kaplanır. Uygulanan poliüre 3 saniye içinde kurur ve hemen kullanılabilir. Teras yalıtımı alanı güneşe maruz kalırsa ultraviyole ışık altında koruyucu bir boya uygulanarak korunabilir.

Teras yalıtımı, çok fazla malzeme ve farklı yöntemler ile uygulaması yapılabilen bir yalıtım yöntemidir. Teras yalıtımı hem daha rahat ve sorunsuz bir yaşam alanı oluşturması, hem de ısı ve maddi tasarruf sağlaması açısından önemlidir. Siz de uzmanlara danışarak terasınız için en uygun yalıtım yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Terasta kalıcı çözümler ve dekoratif yalıtım malzemeleri kullanmak, teras akıntısından sonsuza kadar kurtulmak için bizimle iletişime geçin.   Firmamız teras ve balkonların yalıtımı için kalıcı ve kalıcı sızdırmazlık sistemleri sunmaktadır. Yalıtım ürünlerimiz kaliteli ve sağlığa zararsızdır. Teras veya balkonların ısı yalıtım performansı zayıftır. Güneş ışığı ısı yalıtım katmanını ışınlar ve ısı yalıtım katmanında toksik oksitler ve solvent gazları açığa çıkararak sağlığı tehdit eder. Teras, balkon gibi yaşam alanlarının yalıtım malzemeleri, hijyenik standartlarda sertifikalı su kimyasalları esaslıdır. ayrıcalık. Ürünlerimiz solvent içermez ve gıda güvenliği sertifikalıdır. Gerekirse bu belgeleri müşterilerle paylaşabilirsiniz. Firmamız ısı muhafaza öncesi hijyen standartlarına büyük önem vermekte, sağlığı tehdit eden kaliteli ve ekonomik ısı muhafaza malzemeleri içermemekte ve kullanmamaktadır. Yağmur yağdığında derzlerden su sızarak fırının altındaki su ile yavaş yavaş dolmaya başlar eklemler seramik karo. Şap tamamen su ile dolduğunda görünür su damlacıkları belirecek ve zemininiz damlamaya başlayacaktır. Güverteyi yalıtmak için kullanılan birçok yalıtım malzemesi vardır. Bu ürünler kayar izolatörlerdir. Diğer bir yalıtım türü ise terasta kullanıldığında maksimum 5 yıl kullanım ömrüne sahip olan projeksiyon yalıtımıdır. Şap altına ve kiremit altına döşenen sürme yalıtım malzemesinin kullanım ömrü 7 ile 10 yıldır. Yalıtım malzemelerinin hizmet ömrü, kullanılan yalıtım malzemelerinin kalitesine ve işleme teknolojisine bağlıdır.   Diğer bir yalıtım sistemi ise püskürtme ile uygulanan püskürtmeli yalıtım sistemidir. Sistemin kalitesi, manuel katmanlama ile uygulanan yalıtım malzemelerine göre daha yüksektir. Sprey olarak kullanıldığında, yalıtım tabakası gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nüfuz eder, delik ve çatlakları kapatarak daha güvenilir bir yalıtım sistemi oluşturur.   Isı koruma öncesi toprak hazırlığı çok önemlidir. Toprak hazırlığı, son yalıtım katmanının hizmet ömrünü belirler. Zemini hazırlarken, su damlayacağı için son yalıtım katmanından önce astar dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Zemin hazırlığı sırasında yapılacak iş, zeminde toz kalıntısı kalmaması için öncelikle zemin temizleme aletleri ile temizlenir. Daha sonra zemin uygun şekilde astarlanmalıdır. Doğru zemin astarı doğru seçilmelidir. Tüm katlar aynı astara sahip değildir. Zemin temizlendikten ve astar uygulandıktan sonra son kat yalıtım malzemesi uygulanacaktır. Kaliteli işçilik ve ömür boyu yalıtım sağlamak istiyorsanız iletişim adresimizden telefonla bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Isı koruma çalışmaları yaparken, güverte yalıtım tabakasının su geçirmez ve dekoratif özelliklerini sağlamak gerekir. Ürettiğimiz yalıtım malzemelerinin seramik karo gibi kaplanması gerekmemektedir. Polyurea izolasyon kullanılarak terasınız dekoratif bir görünüme kavuşur. Teras dekorasyonu için yalıtım malzemelerimizi tercih edebilirsiniz.

Call Now Button0 (216) 487 00 61