Teras Kapatma Modelleri

Terasların kapatılması, teras kapama mekanizmaları, teras kapama seçimleriyle kişilere farklı ürün çeşitleri sunmaktayız. Bu seçimlerin kişilerin kullanım şekli, bakım özellikleri ve yaşam koşullarına göre seçimler yapmasıyla şekillenecektir. Mevsimsel ve yaşamsal koşullarınızı dikkate alıp, yazları ve kış aylarında değerlendirebileceğiniz yaşam alanları planlayıp, sizler için kuruyoruz…”

 

Teras Kapatma Modelleri

Teraslar, yazlık evlerin vazgeçilmezleridir. Ayrıca günümüz mimarisinde çatı katları ve bahçe katlarında da teras planlaması yapılarak mimari projelendirmeler yapılmaktadır. Ancak çatı teraslarının yazın ve kışın kullanılabilir, kış koşullarına dayanabilir koşullarda düzenlenmesi gerekmektedir.

Teraslarda şeffaf çatı kapatmalarında cam balkon, camekân ve bunlara benzer materyaller kullanılmaktadır. Teras üstü kapatma cam kaplanarak yaz kış şık ve güzel bir dizayn yakalanırken, cam balkon ve pergola tasarımı yapılması yazlık mekânların kışında tamamen kapatılarak kış bahçesi ya da yeni bir mekân olarak kullanımını sağlamaktadır.

Ancak bölgenin yağış oranları dikkate alınarak seçim yapılması gerekir. Dolu ve kar alan bir bölgede şeffaf çatı düzenlemesi biraz tehlikeli olabilir. Teras çatı kaplama tamamen kişilerin tercihlerine göre şekillenirken bahsettiğimiz üzere iklimsel ve bölgesel faktörlere de dikkat edilmesi gerekmektedir.


Terasların her mevsim kullanım alanı artmıştır. Dünya’da iklim farklılıklarının artması yazların sıcak, kışların daha soğuk geçmesine neden olmaktadır. Bu durumda yazın serinliğinden, kışın da sıcak bir alan yaratabilmek için terasların her mevsime uyumlu olarak dizayn edilmesi önem taşımaktadır. Bu nedenle terasların kapatılması ve buna ek olarak yapılacak kapatmalar ve düzenlemelerle terasların dört mevsim keyifle kullanılması sağlanabilir.
Terasların kapatılması çatı uygulaması gibi malzemelerden yapılabildiği gibi, cam ve polikarbonat gibi daha estetik materyaller de kullanılabilir. Bu malzemelerin bakımın daha kolay oluşu ayrıcalık sağlarken, daha aydınlık ve ferah ortamlar sağlarlar. Bunların haricinde açılır tavanların kullanımı da şık ve kolay kullanım sağlamaktadır. Daha çok restoran ve dış mekânlarda seçilen açılır tavanlar evlerde özellikle teraslarda da kullanılmaktadır.

iletisim

Call Now Button0 (216) 487 00 61