Teras Cam Kapatma – Cam Çatı Sistemleri – Şeffaf Çatı

Cam Çatı ve Teras Kapatma Sistemleri

Son yılların bina yapılarında en çok kullanılan malzemelerinden birisi cam yapılardır. Cam Çatı ise bu yapılar içerisinde en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Çatı, binaların en üst kısmına yerleştirilen ve yapının en üstünün korunmasını sağlayan bir sistemdir. Günümüzde çatı sistemleri modernleşmiş devamlı olarak gelişmeye devam etmektedir.

Bu modern çatı sistemleri arasında en gelişmiş ve ilgi gören sistemlerden birisi cam çatı sistemidir. Genellikle cafe, bar, AVM, restorant, işyerleri gibi yerlerin çatıları için tercih edilen bir sistemdir.

 

Cam Çatı Sistemleri hafif olmaları nedeniyle yapılara fazla ağırlık bindirmezler. Bunun yanı sıra kullanılan mekan bol güneş aldığı için ve aydınlık, ferah bir ortam olduşturduğu için hem yapı sahipleri hem de kullananlar açısından iç açıcı ve rahatlatıcı bir ortam sunmaktadır. Cam çatı uygulama şekilleri nedeniyle darbelere de en üst düzey şekilde dayanıklı olarak yapılmaktadır. Ayrıca, cam çatılar su geçirmez özellikleri sayesinde herhangi bir hava şartında sorun oluşmasına da sebebiyet vermez.

 

Cam çatı sistemleri farklı modellerde yapılmaktadır. Genellikle sabit cam çatı sistemleri, hareketli cam çatı sistemleri ve otomatik cam çatı sistemleri olarak modellemeler yapılmaktadır. Müşterilerin isteğine göre dizayn edilebilmekte ve uygulanabilmektedir. AVM, ofis, işyeri gibi yapılarda genellikle sabit cam çatı sistemleri tercih edilmektedir. Cafe, bar ve restorant tarzında mekanla için ise otomatik cam çatı ya da hareketli cam çatı sistemleri tercih edilebilmektedir.

Teras Cam Kapatma Sistemleri

Teras cam kapatmalar, genel olarak alimunyim konstrüksiyon ya da çelik konstrüksiyon üzerine yerleştirilmektedir.  Tercihe göre alüminyum ya da çelik konstrüksiyon kullanılmakta ve bu parçalar da cam ile estetik bir uyum yakalaması açısından özenle hazırlanmaktadır. Böylece konstrüksiyon ve cam teras birbirini bütünlemektedir.

 

Ayrıca alüminyum ve çelik konstrüksiyonlar paslanmaz ve kaliteli şekilde üretilmektedir.

Modern ve şık görünümü, kullanım kolaylığı, ısı ve su yalıtımı özellikleri ile teras cam kapatmalar son zamanların en çok tercih edilen çatı sistemlerindendir. Cafe, bar, restorant gibi işletmelerde müşteriler teras cam kapatma sistemi olan mekanları daha fazla tercih etmektedirler.

iletisim

Yukarı Git