Skylight Çatı

Karanlık alanların aydınlatılması kalabalık iş merkezlerin yüksek tavanlarının ışık alması için uygulanan sistemdir. Amaç öncelikle ışıklandırma yapmaktır. Çelik konstürüksiyona uygulana bilmesi ve …

Skylight Çatı; Karanlık alanların aydınlatılması kalabalık iş merkezlerin yüksek tavanlarının ışık alması için uygulanan sistemdir. Amaç öncelikle ışıklandırma yapmaktır.Çelik konstürüksiyona uygulana bilmesi sağlamlığını ve tercih sebebini arttırmaktadır.

Skylight çatı sistemleri günümüzde en çok kullanılan çatı sistemidir. Bu sistem evde, cafelerde, iş hanlarında, ofislerde, çiftlik alanlarında, teraslarda ve birçok doğayla içi içe olunabilecek alanlarda kullanılır. Skylight çatılar standart ölçülerde yada isteğe özel olarak tasarlanır.

Skylight çatı sistemi şeffaf ve estetik amaçla tasarlanan bir çatıdır. Uygulama alanları iki kısımdan oluşur; birincisi açılır kapanır olarak diğeri ise sabit çatı olarak kullanılır.

Eğimli bir yapıya sahiptir. Bu eğimli özelliği ile kar, yağmur, dolu gibi dış etkenlere karşı dirençlidir. Cam aralarında bulunan derzlerde su sızdırmaz.

Havalandırma amaçlı açılabilir kanatları ister otomatik ister manuel ile çalışabilmektedir. Otomatik sensör algılayıcıları ile kanatlar acır ve kapanmaktadır. İç ısınma oluştuğunda kanatlar otomatik açılır. Yağmur, kar, dolu vb. gibi olaylarda kanatlar kendiliğinden kapanır. Camın genel özeliklerinden olan ultra viyole ışınlarını kırarak iç hazneye girmesini engellemektedir. Sabit cam çatı ise genel özelliklerde bahsedilen özelliklere sahiptir.

Türkçe karşılığı ışıklıktır. İnsanlar genellikle çatı pencerelerine cam tavan penceresi olarak atıfta bulunur ve cam tavan pencereleri, insanlar arasındaki ışıklık cam ışıklık sistemlerinden biridir. İş merkezlerinde, büyük alışveriş merkezlerinde, otellerde, hastanelerde, kapalı yüzme havuzlarında, fabrikalarda, kafelerde, yüksek tavanlı mağazalarda ve diğer yerlerde kullanılmaktadır. Işıklık çatıları diğer çatılardan ayıran özellik, dış ışığın içeriye girmesine izin vermesidir. Uygulanacak yapının doğal aydınlanma sorununu çözen zarif bir çözümdür.

Skylight çatı sistemi; günümüz inşaat projelerinde yaygın olarak kullanılan ışıklık tavan sistemi, yoğun ve kalabalık ticaret merkezlerinin aydınlatılmasında, karanlık mekanların aydınlatılmasında, yüksek tavanlardan ışık alınmasında ve uygulamalarda dekoratif bir görünüm oluşturulmasında kullanılabilir. Çelik yapılara uygulanması kolay olan çatı sistemleri, sağlamlıkları ve dayanıklılıkları nedeniyle tercih edilmelerinin başlıca nedenidir. Doğal ışıktan tam anlamıyla yararlanan tavan sistemi, binalarda doğal ışığın en basit ve en pratik şeklidir. Ve enerji tasarrufu, ışıklık kaplama sistemi, çelik yapıda yoğuşma kanallı dikey ve yatay alüminyum ışıklık profilleri gerçekleştirilerek gerçekleştirilir. Mimari tasarıma göre ana taşıma kapasitesini temsil eder. Proje, renk ve kalınlığa göre ısı yalıtım, ısıcam ünitesi ve kapak montajının değerini artırdı. Hastaneler, alışveriş merkezleri, kapalı yüzme havuzları, fabrikalar ve kafeler gibi çeşitli alanlarda kullanılan sistem, ideal mimariyi de beraberinde getiriyor. Tavan sistemi uygun fiyatıyla evimizin dikkatleri üzerine çekmesi garanti olup, oda içerisinde ahşap modeller de kullanılabilmektedir. Çatı sistemi, enerji tasarrufu ve sizin tercih ve tercihlerinize uygun, istediğiniz mekana uygun olması nedeniyle son yılların en popüler uygulaması haline geldi. Evde çatı penceresi sistemi de çok şık görünüyor ve yüzeyi bakım gerektirmiyor. Ve güzel görünüm. Detaylı bilgi ve sipariş ihtiyacınız varsa firmamızla iletişime geçebilirsiniz, vakit kaybetmeyin.

Call Now Button0 (216) 487 00 61