Skylight Çatı

Karanlık alanların aydınlatılması kalabalık iş merkezlerin yüksek tavanlarının ışık alması için uygulanan sistemdir. Amaç öncelikle ışıklandırma yapmaktır. Çelik konstürüksiyona uygulana bilmesi ve …

Skylight Çatı; Karanlık alanların aydınlatılması kalabalık iş merkezlerin yüksek tavanlarının ışık alması için uygulanan sistemdir. Amaç öncelikle ışıklandırma yapmaktır.Çelik konstürüksiyona uygulana bilmesi sağlamlığını ve tercih sebebini arttırmaktadır.

Skylight çatı sistemleri günümüzde en çok kullanılan çatı sistemidir. Bu sistem evde, cafelerde, iş hanlarında, ofislerde, çiftlik alanlarında, teraslarda ve birçok doğayla içi içe olunabilecek alanlarda kullanılır. Skylight çatılar standart ölçülerde yada isteğe özel olarak tasarlanır.

Skylight çatı sistemi şeffaf ve estetik amaçla tasarlanan bir çatıdır. Uygulama alanları iki kısımdan oluşur; birincisi açılır kapanır olarak diğeri ise sabit çatı olarak kullanılır.

Eğimli bir yapıya sahiptir. Bu eğimli özelliği ile kar, yağmur, dolu gibi dış etkenlere karşı dirençlidir. Cam aralarında bulunan derzlerde su sızdırmaz.

Havalandırma amaçlı açılabilir kanatları ister otomatik ister manuel ile çalışabilmektedir. Otomatik sensör algılayıcıları ile kanatlar acır ve kapanmaktadır. İç ısınma oluştuğunda kanatlar otomatik açılır. Yağmur, kar, dolu vb. gibi olaylarda kanatlar kendiliğinden kapanır. Camın genel özeliklerinden olan ultra viyole ışınlarını kırarak iç hazneye girmesini engellemektedir. Sabit cam çatı ise genel özelliklerde bahsedilen özelliklere sahiptir.

Skylight Çatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için: 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Yukarı Git