Polikarbon Çatı

Polikarbon malzeme genel olarak bir kaç isimle nitelendirilsede halk dilinde genel olarak polikarbon diye anılmaktadır. Bunun dışında ise polikarbonat diyede bilinmektedir.Uluslar arası söylemlerde kısaltma simgesi ise PC dir.

Polikarbonat çatı, olumlu özellikleri nedeniyle çok geniş uygulama alanına sahip bir üründür. Polikarbonat panellerin çatı kaplamalarında yaygın olarak kullanılmasının temel nedenlerinden biri dayanıklı olmaları ve kolay kırılmamalarıdır. Ürün ayrıca hava şartlarına duyarlı değildir. Bu malzeme kullanım alanında homojen bir ışık sağlayabilir. Işık geçirgenliği yüksek olduğundan güneş ışığından faydalanabilir ve cama yakın bir işlevi vardır. Aynı zamanda izolasyonu sağlayan malzeme oldukça hafiftir. Yüksek yalıtım sağlamak için farklı kalınlıklarda ve çok katmanlı piller haline getirilebilir. Alüminyum çıtalarla birleştirilmiş polikarbonat panellerin uygulanması çok kolaydır. Cama kıyasla, standart plaka boyutu 210X600 olan malzeme çok hafiftir.

POLİKARBON KAPATMA

Sözleşmelerde PC ve diğer polikarbon söylemleri kullanılmaktadır. Genel Amaç ve malzeme bakımından polikarbon ,oldukça dayanıklı ve çeşitlerine göre güneş ışınlarını geçirmesiyle cama yakın bir malzeme olduğu gibi esnek olmasıyla akrilik levhalar arasındadır.

Polikarbonat çatı, polikarbonat panellerden yapılmış bir çatıdır ve ışık geçirgenliği cama mümkün olduğunca yakındır. Polikarbonat tavanlar gün ışığından en iyi şekilde yararlanılması gereken yerler için ideal bir çözümdür ve reçinenin doğası gereği darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Doğal ışıkla aydınlık mekanlar yaratmak için polikarbonat tavanlar ilk tercihtir. Cam ve akrilik gibi kaplama malzemeleri ile karşılaştırıldığında polikarbonat çatı sistemleri çok hafiftir. Hava boşluklu iç yapısı (oluklu polikarbonat levha) sayesinde iyi bir ısı yalıtımı sağlar. Polikarbonat levhalar camdan 12 kat daha hafiftir, ancak güneş ışığına 200 kat daha dayanıklıdır. Ultraviyole ışınlarını filtreleyin. Kullanımı kolay. Polikarbonat levhanın hafifliği, aşağıda kullanılan çelik yapı üzerindeki baskıyı azaltarak proje maliyetlerini en aza indirir. Polikarbonat çatılar, üst geçitler, evler ve iş yerleri, otogarlar, spor tesisleri, kafe ve restoranlar, yürüyüş parkurları, açık otoparklar gibi tüm alanlarda kullanılabilir.  Polikarbon çatı uygulamaları; polikarbon çatı pencereleri, polikarbon seralar, polikarbonat giriş kornişleri, teras ve balkonlar, polikarbon seralar, bina arası tüneller, yüzme havuzları, merdiven ve balkon korkulukları, stadyumlar, Spor tesisleri, otoparklar, otogarlar, bina giriş ve çıkışları, fabrika aydınlatmaları, yaya geçitleri vb. birçok alanda kullanılmaktadır.  Şeffaf polikarbonattan yapılmış kapak özellikler, çeşitli hava koşullarına (40 C, +120 C) dayanabilir. Standart panel boyutu 210 x 600 cm’dir. , yangına dayanıklılığı nedeniyle uluslararası yangından korunma standartlarını karşılar.  Uygulama detaylarını tamamen çözen sisteminizin izolasyon sorununu çözün. , malzeme yapısı nedeniyle yüksek darbe dayanımına sahiptir. Farklı kalınlıkları ve çoklu ünite tasarımı, yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlar.  Polikarbonat çatı uygulaması filtrelenmiş ışığın homojen dağılımını sağlar. Ağırlığı camın sadece 1/6’sı kadardır.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61