Polikarbon Çatı

Polikarbon malzeme genel olarak bir kaç isimle nitelendirilsede halk dilinde genel olarak polikarbon diye anılmaktadır. Bunun dışında ise polikarbonat diyede bilinmektedir.Uluslar arası söylemlerde kısaltma simgesi ise PC dir.

Polikarbonat çatı, olumlu özellikleri nedeniyle çok geniş uygulama alanına sahip bir üründür. Polikarbonat panellerin çatı kaplamalarında yaygın olarak kullanılmasının temel nedenlerinden biri dayanıklı olmaları ve kolay kırılmamalarıdır. Ürün ayrıca hava şartlarına duyarlı değildir. Bu malzeme kullanım alanında homojen bir ışık sağlayabilir. Işık geçirgenliği yüksek olduğundan güneş ışığından faydalanabilir ve cama yakın bir işlevi vardır. Aynı zamanda izolasyonu sağlayan malzeme oldukça hafiftir. Yüksek yalıtım sağlamak için farklı kalınlıklarda ve çok katmanlı piller haline getirilebilir. Alüminyum çıtalarla birleştirilmiş polikarbonat panellerin uygulanması çok kolaydır. Cama kıyasla, standart plaka boyutu 210X600 olan malzeme çok hafiftir.

POLİKARBON KAPATMA

Sözleşmelerde PC ve diğer polikarbon söylemleri kullanılmaktadır.Genel Amaç ve malzeme bakımından polikarbon ,oldukça dayanıklı ve çeşitlerine göre güneş ışınlarını geçirmesiyle cama yakın bir malzeme olduğu gibi esnek olmasıyla akrilik levhalar arasındadır.

 

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61