Kış Bahçesi

Günümüzde yaşamında bazı sistem ve fikirler yaz mevsimlerinde olduğu kadar soğuk kış günlerinde de balkon, teras veya bahçelerde doğanın keyfini çıkarmak mümkün kılmaktadır. Evlerde hem ses ve ısı yalıtımlı hem de doğayla ve dış dünya ile iç içe mekanlar yaratmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir.Yoğun ve stresli günlük yaşam ardından insanların kendilerini huzurlu ve dingin hissetmelerine yardımcı olacak kış bahçesi fikirleri ile hem estetik hem fonksiyonel alanlar oluşturulmaktadır. Yaz mevsiminde kullanılan açık alanlar kışın kullanılmasına da olanak sağlamak amacıyla kapatılarak her mevsim kullanılabilmektedir.

Kış Bahçesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alanın büyüklüğüne göre tercihler yapılması en önemli konulardan biridir. Öncelikle bu alanın hangi amaca hizmet edeceğine karar verilmelidir. Oturma alanı olarak kullanılacak olan kış bahçesi için büyüklük kısıtlayıcı bir faktör olabilir. Bu nedenle alanın büyüklüğü göz önünde bulundurularak ihtiyaçlar doğrultusunda masa ve sandalye tercihleri yapılmalıdır.

 

Kış bahçelerinin en önemli özelliği her mevsim kullanım imkânı sağlamasıdır. Bu nedenle açık alanı kapatma aşamasında açılır-kapanır sistemlerin tercih edilmesi en doğru yaklaşım olmaktadır. Bu bağlamda günümüzde yaygın olarak kullanılan cam kanatlarının oluşturduğu sürmeli veya katlamalı sistem seçenekleri bulunmaktadır.Kış bahçesi düzenlemelerinde büyük önem taşıyan aydınlatma ve bitkilendirme çalışmaları mutlaka alanın yapısı dikkate alınarak yapılmalıdır. Ayrıca oluşturulan tarza uygun renk, desen ve materyal seçimleri yapılarak estetik ortamlar oluşturulabilir.

 Modern Kış Bahçesi

Bu tarz kış bahçelerinde doğru renk ve aksesuar seçimleri ile oldukça şık ortamlar oluşturulabilmektedir. Doğru seçimler yapıldığı takdirde, bahçe içerisinde yapılan en ufak bir aksesuar değişimi yeni bir mekân hissi yaratmaktadır. Modern bir kış bahçesi için genelde dönemin trendleri takip edilerek düşünülen mobilyalar, konforlu koltuklar ve aydınlatmalar tercih edilmektedir.

 Rustik Kış Bahçesi

Rustik kış bahçeleri, genelde ahşap materyaller, şömine, renkli veya desenli sandalyeler kullanılarak sıcak bir atmosfere sahip oldukça estetik mekanlardır. Dinginlik ve mutluluk algısı oluşturduğu bilinmektedir.

 

 Klasik Kış Bahçeleri

Gösterişli mobilyalar, parlak aksesuarlar ve açık tonların hakim olduğu kış bahçeleridir. Bu tarza sahip kış bahçeleri oldukça şık ve huzurlu bir ortamlar yaratmaktadır.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61