Çatı Modelleri

Çatı Uygulamaları

Çatı modelleri kapalı mekan oluşturmada bu mekanların üstünü kapatma özelliği bulunan uygulamalardır. Ancak çeşitli kullanıcı ihtiyaçlarından doğan bir çatı uygulaması olan şeffaf çatı modelleri ise son derece etkileyici bir görüntü ve kullanım alanı oluşturmaktadır. Çatı modelleri mimarinin sürekli bir gelişim ve değişim göstererek cam çatı kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini cevaplamak için yaptığı çalışmalar bulunmaktadır. Çeşitli çatı modelleri ise kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap niteliğinde geliştirilerek sunulmaktadır.

Çatı, binanın bir parçasıdır ve binayı kar, yağmur, dolu ve rüzgar gibi zararlı doğa olaylarından korumak için binanın tepesinde yer almaktadır. En basitinden en karmaşığına kadar her tür yapıdan çatı tipini ve çatı modelini seçmek önemli bir tasarım adımıdır. Kullanım ihtiyaçlarına göre tasarlanan çatılar, çeşitli fonksiyonlara göre farklı şekillerde sınıflandırılacaktır.

 

Şık ve estetik bir görüntü oluşturan çatı modellerinin kullanım açısından da son derece etkili olması ise istenilen kaliteyi yakalamayı sağlamaktadır. En çok kullanılan çatı uygulamaları arasında yer alan şeffaf çatılar ise oldukça şık ve dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Bu şık görünüm hem yapının içerisinde hem de yapının genelinde rahatlıkla hissedilebilmektedir.

Çatı modelleri oldukça kullanışlı olmaları ile ev, iş merkezler, toplu yaşam alanlarında ve endüstriyel üretim alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıldıkları alanlara modern ve şık bir duruş katan bu çatı modelleri mekanın ferah, dekoratif, ışığı bol, manzaralı ve dış hava şartlarından korunaklı bir mekana dönüşmesini sağlamaktadır.

 Şeffaf Çatı Kullanım Alanları

Modern ve şık bir görüntü oluşturan cam çatı modelleri ve polikarbon çatı modelleri oldukça etkili bir şekilde yaşam alanlarında teras, balkon ve kullanıcı isteğine göre farklı alanlarda kullanılmaktadır. Restoran, kafe, otel, hastane, okul gibi toplu yaşa alanlarında da şeffaf çatı modelleri etkili bir kullanım imkanı sunmaktadır. Bu alanlar hem rahat ve oldukça etkili birer yaşam alanı olarak evlere dahil edilebilmekte hem de farklı amaçlarla kış bahçesi, hobi atölyesi, çalışma odası şeklinde kullanılabilmektedir.

Özellikle de kış bahçesi olarak bitki yetiştiriciliğinde çok etkili bir şekilde kullanılmakta ve büyük avantaj sağlamaktadır. Çelik çatı iskeleti ile güçlendirilen bu çatı modelleri oldukça geniş alanların kapatılmasında kullanılabilmektedir. Şeffaf çatı modelleri son derece etkileyici bir şekilde kullanılmaktadır. Çeşitli alanlarda da sunduğu avantaj ve şık kullanımı ile tercih edilmektedir. Modern mimari ve modern yaşantıda bu çatı sistemleri oldukça özel bir yer edinerek her geçen yıl daha da geniş bir kullanım imkanı sunmaktadır.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61