Cam Çatı

Bu çatı sistemi saydam amorf bir katı malzeme olan camdan üretilir. Saydam özelliği sayesinde ışığı geçirir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlar. Bu çatı sistemi saydam amorf bir katı malzeme olan camdan üretilir.

Aslında cam olan her şey büyük pencereler, balkonlar, kış bahçeleri, cam bölmeler ve hatta cam koridorlar gibi sıra dışı örneklerin hepsi kullanılıyor. En çok sevileni ve dikkat çekeni ise cam çatılar.

Cam çatı konusunda en çok endişe edilen konu ise her zamanki gibi sağlamlık. Bu tarz çatılar sanılanın aksine aslında çok kullanışlı. Genellikle açılır ve kapanır şekilde dizayn edilmesi mevsime göre hareketlilik sağlayabiliyor.

Cam çatı sistemi ile camın doğallığı ve dayanıklılığı çatımıza yansımaktadır. Isıcam Konfor, temperli cam veya lamine cam kullanılan sistemlerde açık kontrollü, butonlu, manuel ve sabit sistemler bulunmaktadır. Özel olarak üretilen boşaltılmış profil,% 100 su girişini garanti eder. Terasta, kış bahçesinde ve uzayda gökyüzünü veya yıldızları izleyin ve hayatın tadını çıkarın. Bugün uygulanan sistem her yerde uygulanabilir. Sınırsız şekil ve renk seçeneği sunan sistemler, sınırsız cam seçenekleri ile desteklenmektedir. Modernliğin, zarafetin ve doğanın simgesi haline gelen cam, artık terasınızda, kış bahçenizde ve çatınızda. Otomatik kontrollü ve manuel açılan cam çatı sistemi, yüksek izolasyonlu cam ve statik boyalı çelik yapıya veya alüminyum profile uygulanan bir sistemdir.

Bu çatı sistemi saydam amorf bir katı malzeme olan camdan üretilir. Saydam özelliği sayesinde ışığı geçirir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlar. Yalıtım özelliği yüksek olması sayesinde; yüksek ısı ve sıcaklığa karşı dirençlidir. Cam çatı belirli malzemelerden oluşması sebebiyle diğer çatılar için kullanılan malzemeleri kullanmaz.

 

Bu özelliği sayesinde tasarruf olunmasını sağlamaktadır. Bu sistemin düzgün ve uygun bir şekilde tasarlanmasıyla ısı yalıtımı, estetik, tasarruf gibi kazançlar sağlar. Aynı zamanda bu çatı sistemi otomatik açılması diğer çatılardan ayıran bir özelliktir.

 

Otomatik açılması ve kapanması zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Dayanımı yüksek olmasıyla üzerine gelebilecek ölü yükleri taşır. Doğa ile iç içe olan kısımlarda (teras, açık hava alanları, bahçe, kışlık alanlar) bitki ve hayvanlar için uygun bir özelliğidir.

Aynı zamanda sera alanlarında kullanılan bir özelliği bulunmaktadır. Güneş ışığını iyi geçirmesiyle oluşan ısı riskini minimize ederek konfor sağlar. Soğuk havalarda donma ve çözünme riskini azaltır. Camların birbirine bağlanmasını sağlayan alüminyum kanatlar yardımıyla camın dış etkenlerde korunmasını ve kırılmasını engellemektedir. İsteğe bağlı olarak yapılan bir özelliği ise cam üzerlerine koruyucu katmanlar oluşturmaktır.

Call Now Button0 (216) 487 00 61