Cam Çatı Sistemleri – Şeffaf Çatı

Cam Çatı Uygulamaları | Cam Çatı Modelleri | Cam Çatı 

Cam Çatı Sistemleri; Çatı sistemleri binaların tepelerine uygulanan koruyucu sistemlerdir. Böyle bahsetmemizin sebebi ise rüzgar, fırtına, kar ve yağmur gibi dış etmenlere karşı koruyucu etkilere sahip olmasıdır. Günümüzde daha da gelişen çatı sistemlerinde farklı alanlara yönelik ürün geliştirmeler yapılmıştır. Bunlardan biri de cam çatı sistemleridir. Gökyüzünün ferahlığını gözlerinizin önüne seren bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Genel olarak cafe, bar, restaurant, fabrikalar ve alışveriş merkezlerinde kullanıldığı gözlenmiştir.

Cam çatı sistemleri günümüzde en çok kullanılan çatı sistemidir. Bu sistem evde, cafelerde, İş hanlarında, ofislerde, çiftlik alanlarında, teraslarda ve birçok doğayla içi içe olunabilecek alanlarda kullanılır. Cam çatı sistemleri kullanışlı ve isteğe özel olarak tasarlanır. Cam çatı sistemi şeffaf ve estetik amaçla tasarlanan bir çatıdır. Uygulama alanları iki kısımdan oluşur; birincisi açılır kapanır olarak diğeri ise sabit çatı olarak kullanılır.

 

Cam Catı Sistemleri 1;

Açılır Kapanır Çatının Özelikleri

Eğimli bir yapıya sahiptir. Bu eğimli özelliği ile kar, yağmur, dolu gibi dış etkenlere karşı dirençlidir. Cam aralarında bulunan derzlerde su sızdırmaz. Havalandırma amaçlı açılabilir kanatları ister otomatik ister manuel ile çalışabilmektedir. Otomatik sensör algılayıcıları ile kanatlar acır ve kapanmaktadır. İç ısınma oluştuğunda kanatlar otomatik açılır. Yağmur, kar, dolu vb. gibi olaylarda kanatlar kendiliğinden kapanır. Camın genel özeliklerinden olan ultra viyole ışınlarını kırarak iç hazneye girmesini engellemektedir. Sabit cam çatı ise genel özelliklerde bahsedilen özelliklere sahiptir.

 

Cam Catı Sistemleri 2;

Cam çatı sistemleri; binanın tepesine (yani üstüne) göre tasarlanmış koruma sistemleridir. Bu koruma sistemleri zorlu atmosferik olaylara dayanabilir ve dayanıklıdır, yaygın olarak kullanılmaktadır ve gelişen çatı uygulamalarının tüm özelliklerine sahiptir. Çokça tercih edilen cam çatı sistemi sadece yapıyı korumakla kalmaz, aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırır. Bu kıymetli ve sağlam cam çatı sistemleri, hayatınızın herhangi bir yerine kurulabilen ve çok dayanıklı mekanizmalara sahip yapılardır. Özellikle müşteriler için kullanım kolaylığı da önemlidir. İki farklı tipte üretilen ve tasarlanan cam çatı sistemleri sabit cam çatılar ve açılır kapanır cam çatılardır. Evrensel yapılardır ve kişisel tercihe göre üretilip monte edilebilirler.

Genel Özellikleri

Bu çatı sistemi saydam amorf bir katı malzeme olan camdan üretilir. Saydam özelliği sayesinde ışığı geçirir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlar. Yalıtım özelliği yüksek olması sayesinde; yüksek ısı ve sıcaklığa karşı dirençlidir. Cam çatı belirli malzemelerden oluşması sebebiyle diğer çatılar için kullanılan malzemeleri kullanmaz. Bu özelliği sayesinde tasarruf olunmasını sağlamaktadır. Bu sistemin düzgün ve uygun bir şekilde tasarlanmasıyla ısı yalıtımı, estetik, tasarruf gibi kazançlar sağlar. Aynı zamanda bu çatı sistemi otomatik açılması diğer çatılardan ayıran bir özelliktir. Otomatik açılması ve kapanması zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Dayanımı yüksek olmasıyla üzerine gelebilecek ölü yükleri taşır. Doğa ile iç içe olan kısımlarda (teras, açık hava alanları, bahçe, kışlık alanlar) bitki ve hayvanlar için uygun bir özelliğidir. Aynı zamanda sera alanlarında kullanılan bir özelliği bulunmaktadır. Güneş ışığını iyi geçirmesiyle oluşan ısı riskini minimize ederek konfor sağlar. Soğuk havalarda donma ve çözünme riskini azaltır. Camların birbirine bağlanmasını sağlayan alüminyum kanatlar yardımıyla camın dış etkenlerde korunmasını ve kırılmasını engellemektedir. İsteğe bağlı olarak yapılan bir özelliği ise cam üzerlerine koruyucu katmanlar oluşturmaktır.

 

Cam Catı Sistemleri 3;

 

Cam Sistemleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Call Now Button0 (216) 487 00 61